Czy z telefonu da się uczynić śliczne fotografie?

Jeżeli kochasz jeździć, na bank wiesz jak ważne staje się dokumentowanie podróży poprzez zdjęcia. Fotografie bywają idealną pamiątką własnych przygód, a także, regularnie indywidualnym dowodem na to, iż faktycznie zrobiło się to o czym opowiada. Pechowo, noszenie ciężkich aparatów powieszonych na szyi bywa niezwykle dokuczliwe, sprawia kłopoty na lotniskach w strefie weryfikacji, a co najgorsze, tego typu aparat jest względnie bezproblemowo zrabować.

selfie stick

Na szczęście na rynku coraz to częściej jesteśmy w stanie spotykać tak zwane obiektywy do smartfona. Upraszczają one byt, albowiem przy ich pomocy możemy przyrządzić doskonałe fotografie aparatem telefonicznym. Kolejną zaletą jest ich kompatybilność z wieloma najpopularniejszymi wariantami komórek. Wystarczy zamontować obiektyw do telefonu, a już za chwilę możemy cieszyć się zaletami pełnowymiarowego telefonu. Bez potrzeby noszenia ciężkiego aparatu oraz nieprzerwanej dbałości tak aby nic mu się nie stało. Kolejną zaletą bywa fakt, że posiadając przenośny obiektyw nie musimy już przegrywać fotografii z karty aparatu na pecet, wystarczy, iż zrobimy fotografie komórką i już możemy umieszczać je na facebooku, instagramie czy przesyłać mailowo do przyjaciół oraz rodziny. Jest to nadzwyczajnie szybkie a także komfortowe wyjście dla ludzi będących w podróży i częstokroć nie posiadających warunków do stoickiego przegrywania zdjęć na komp.

Kolejnym przydatnym gadżetem w podróży bywa tak zwany selfie stick czyli kij do selfie. Selfie to znaczy fotografie wykonywane sobie samemu stają się ostatnimi czasy niezwykle atrakcyjne. Wielu chojraków uzyskuje je w ogromnie niebezpiecznych położeniach jak na przykład skrzydło lecącego samolotu bądź siedząc na czubku masztu pełnomorskiego jachtu. Nie warto ryzykować życia dla sprawienia ciekawego fotografii, jednakże obojętnie jakie selfie, prawidłowo, gdy jest wykonane przy użyciu drążka, jaki przedłuża perspektywę oraz fotka wygląda tak, jakby zrobiła je nam osoba trzecia. Posiadanie kijka selfie stick bywa wygodne nie jesteśmy skazani albowiem bez przerwy prosić ludzi napotkanych na ulicy aby zrobiły nam zdjęcie na tle jakiegoś pomnika czy innej atrakcji krajoznawczej.


Źródło: frago.pl