Dewocjonalia

Zwyczaje religijne

Chrześcijanie, jak każda inna wiara bardzo sumiennie podchodzi do uroczystości religijnych swojego wyznania. Jak wiadomo już w najmłodszych latach, parę miesięcy po narodzinach, dziecko otrzymuje sakrament chrztu świętego. Wtedy nabywa prawo do bycia chrześcijaninem, katolikiem.
Następnie po ukończeniu 9 lat udaje się do komunii świętej, która jest kolejnym sakramentem w życiu małego chrześcijanina.
Po wejściu w wiek młodzieńczy następnym sakramentem z kolei będzie bierzmowanie. W dorosłym już życiu przechodzimy sakrament małżeństwa, czy namaszczenia chorych.
Przy przechodzeniu przez te wszystkie sakramenty święte, potrzebne są nam drobne gadżety kultu religijnego, które są symbolem naszej wiary. Zwane one są dewocjonaliami.

pamiątki komunijne

Sklep z atrybutami religijnymi

Takie religijne dewocjonalia Katowice ma w ofercie bardzo szeroki wybór, są też hurtownie z dewocjonaliami, ale również na rynku mamy mnóstwo takich specjalnych się z takim asortymentem.
W sklepie z dewocjonaliami możemy zakupić na przykład Biblię, medalik do chrztu świętego, świecę, pamiątki komunijne. Do komunii na-pewno potrzebne będą nam książeczka komunijna z modlitwami, różaniec, alba, krzyżyk srebrny.
W takim sklepie znajdziemy również szeroki asortyment figurek świętych, książek. Także ozdób świątecznych na przykład szopki, czy lampiony świąteczne.
Mają także mnóstwo obrazów i ikon z postaciami związanymi z kultem religijnym.
Wiele sklepów z dewocjonaliami oferuje też szeroki asortyment w wyposażeniu kościołów, czy kapliczek religijnych. Srebrna biżuteria, a także złote kielichy.
Znajdzie się tam również coś dla księdza, biskupa czy nawet ministranta.
W rodzinach katolickich ważną rolę pełnią obrazy i krzyżyki powieszą e w mieszkaniach i dlatego warto udać się właśnie do takiego sklepu, by wybrać odpowiednią pamiątkę religijną do swojego domu.
Z takich sklepów korzysta też bardzo wiele osób w wieku starszym, gdyż dla nich w pewnym okresie właśnie wiara jest tym co trzyma ich przy życiu.
Otaczając się dewocjonaliami, mają poczucie bezpieczeństwa i tego, że ktoś nad nimi czuwa.