Jak zachęcić dziecko do sportu?

Martwisz się o swoje dziecko, które wolny czas spędza tylko przed komputerem? Po przyjściu ze szkoły Twoje dziecko rzuca plecak w kąt i siada przed monitorem na długie godziny? Boisz się o jego zdrowie i kondycję psychiczną? Masz do tego pełne prawo, nie od dziś wiadomo jakie zagrożenia czyhają na dzieci w internecie. Do tego najmłodsi często lubią namiętnie grać w brutalne, ociekające krwią gierki, które mogą spowodować w ich umyśle nieodwracalne zmiany. Może by tak zmienić zainteresowania naszych pociech? Warto zaproponować dziecku aktywność fizyczną. Nie od dziś wiadomo, że sport to zdrowie, a szczególnie dla tak młodych, rozwijających się organizmów.

Dobrym rozwiązaniem jest zapisać dziecko do klubu piłkarskiego.

Być może kiedyś Twój syn będzie talentem na miarę Roberta Lewandowskiego? Może kiedyś, z orłem na piersi, zagra w reprezentacji Polski? Wszystko co potrzebne do gry to odpowiednia odzież piłkarska. Jeśli nie stać nas na buty piłkarskie dla dzieci można kupić używane, albo kupić trochę tańsze halówki piłkarskie, które przydadzą się również na lekcje wychowania fizycznego. W dzisiejszych czasach kluby piłkarskie mają swoje siedziby we wszystkich większych miejscowościach, także z pewnością znajdziecie odpowiedni. Masz obawy, że twoje dziecko nie podoła ciężkim, piłkarskim treningom? Nie musisz się martwić. Trenerzy dobiorą odpowiedni zestaw ćwiczeń, zwracając uwagę na wiek i predyspozycje fizyczne dziecka.

Gdzie zapisać dziecko na zajęcia sportowe ?

Zdecydowanie jednym z lepszych miejsc w województwie małopolskim na rozwój sportowy dziecka jest Kraków, dlatego polecamy zajęcia dodatkowe dla dzieci kraków.Co zrobić jednak gdy dziecko nie ma ochoty na grę? Na boisku nie prezentuje się zbyt dobrze, nie przykłada się do treningów i nie dogaduje się z kolegami z drużyny? Być może Twoje dziecko jest indywidualistą i nie jest w stanie poświęcić się na grę w drużynie. Wtedy warto pomyśleć o innym rodzaju aktywności fizycznej. Może pływanie, rolki albo biegi długodystansowe? Możliwości jest sporo, ważne żeby dzieciak nie siedział godzinami przed komputerem, tylko ruszył się zaczął uprawiać sport.

zajęcia dodatkowe dla dzieci kraków

 

Źródło: akademia piłkarska Diament