Kiedy jest ostateczny czas , by wymienić wycieraczki?


Każdy posiadacz auta z pewnością nie jeden raz rozmyślał kiedy i w jakich sytuacjach należy zamieniać stare wycieraczki na nowe. Jak powszechnie wiadomo
wycieraczki valeo posiadają niezmiernie potężne znaczenie dla bezpieczeństwa naszej jazdy, zwłaszcza podczas bardzo silnych i gwałtownych opadów. Jeśli chcemy podróżować bezpiecznie oraz komfortowo, to musimy zadbać o to, aby nasze wycieraczki były w właściwym stanie oraz żeby realizowały własną najistotniejszą rolę.

Zgodnie z obranymi wytycznymi wycieraczki samochodowe powinno zamieniać się przynajmniej raz do roku. W Północnej Europie doroczna zamiana wycieraczek jest koniecznością, bo pod działaniem światła słonecznego a także wilgoci niszczone są pióra wycieraczek. W Europie Południowej żywotność wycieraczek zmniejszana jest dodatkowo niesłychanie mocnym emanowaniem słonecznym, dlatego w tym miejscu też eksperci od motoryzacji polecają, by wycieraczki zmieniać przynajmniej raz do roku.

Wycieraczka samochodowa niszczy się względnie nadzwyczaj błyskawicznie podczas codziennej eksploatacji, co bezspornie wywołuje wynikanie smug oraz nadzwyczaj nierówne ścieranie. Nawet droga wycieraczka od znanych producentów z czasem traci na formie i nadaje się wyłącznie do wyrzucenia. O ile pragniemy posiadać dokładne oraz niezmiernie bezpieczne pole widzenia, nawet przy nadzwyczaj niesprzyjającej pogodzie, to trzeba pamiętać o regularnej wymianie wycieraczek.

W chwili obecnej na naszym rynku najogromniejszą renomą cieszą się wycieraczki szkieletowe, jakie posiadają wiele rozmaitych wprawnych profili perfekcyjnie dostosowanych do wielu typów szyb i samochodów. Najogromniejszą wartością tego typu wycieraczek jest przede wszystkim spora stabilność, bardzo sprawna budowa, pióro z pogrubionej gumy, solidne skrzydło i również równo przycięta krawędź wycierania.

W sprzedaży dostępne są również wycieraczki bezszkieletowe, które kurczowo i nadzwyczaj prosto przystają do wszelkiej szyby. Największą zaletą wycieraczek bezszkieletowych jest głównie odporność na przymarzanie, opływowy profil i równomierny docisk praktycznie na pełnej rozciągłości naszych wycieraczek.
Źródło: kupwycieraczki.pl