Letni spokój na terenie przyrody

Każdy preferuje odmienny sposób odpoczynku. Niektóre osoby spędzają urlop czynnie, ćwicząc lub organizując piesze spacery w nowe zakątki. Inni natomiast szukają kontaktu z przyrodą, bo tylko to daje im całkiem odpocząć.
Na mapie Polski istnieje co niemiara miejsc, w których można zorganizować wakacje na terenie cudów przyrody. Kwalifikują się do nich mnogie domostwa agroturystyczne mieszczące się niedaleko znanych parków krajobrazowych. Jednakże koneserzy wypoczynku na terenie lasów, jezior i łąk cenią sobie przede wszystkim Park Krajobrazowy
Dolina Baryczy
noclegi
. Rozpościera się on na powierzchni więcej niż 87 ha i zajmuje obszary dwóch województw: dolnośląskiego i wielkopolskiego. Ten wyjątkowy rezerwat dobrze wziąć pod uwagę na mapie swoich wakacyjnych podróży z wielu powodów. Pierwszym z nich są Stawy Milickie, kwalifikowane do tak nazywanych Żyjących Jezior, zatem tych o cechach unikalnych na skalę powszechną. Ich powstanie przypisuje się na średniowiecze, a w dzisiejszych czasach słyną na całą Europę w szczególności z hodowli karpia. Stawy Milickie to dodatkowo ważne centrum ornitologiczne, na miejscu którego mieszka niemało z rzadka występujących rodzajów ptaków.

Dolina Baryczy
noclegi

W dolinie rzeki Barycz odetchnie każdy, kto ceni sobie bliskość przyrody. Na wyciągnięcie ręki można zaobserwować tu łąki pełne kwiatów, jeziora i lasy, oraz różne okazy ptaków. W sprawie obserwowania tych ostatnich wolno skorzystać z wyznaczonych do tego położeń, np. wieże czy też czatownie.
Noclegi w tym miejscu należałoby zarezerwować z ogromnym wyprzedzeniem, bo nie ma ich zbyt dużo. A podróżników chętnych do przybycia w te strony nie brakuje. Oczywiście właściwym pomysłem jest rezerwacja noclegu w domostwie agroturystycznym. Właśnie tam da się poczuć niepowtarzalną atmosferę, jaka występuje w całej okolicy. Dbają o to w szczególności gospodarze, jacy otwarcie raczą podróżnych regionalnymi specjałami.

Źródło: Kwatera Niezgoda